Vydáno dne 3. 6. 2022Vložil/a: Ivana Kozlová15x přečteno

V sobotu 21. května uspořádala místní orelská jednota pod záštitou zastupitelstva města 21. ročník Memoriálu P. Leopolda Benáčka v přespolním běhu. Závod se uskutečnil v lesoparku Skalky za příznivého počasí. Závodníky přivítal starosta jednoty Josef Soukal, starosta města Olešnice Zdeněk Peša, starosta Orla Stanislav Juránek, olešnický farář P. Tomáš Šíma a senátorka Jaromíra Vítková.

Průběhem celého závodu nás příjemným slovem a hudbou provázel Jaroslav Ostrý. Po slavnostním zahájení v 10:00 hod vyběhly jako první na trať předškolní děti. Celkem je závod vypsán pro 27 kategorií.

Letošního ročníku se zúčastnilo 144 závodníků z celé Moravy i z Čech. Příchozích, tedy těch, kteří nejsou organizování v Orlu, se závodu zúčastnilo 39 běžců a běžkyň. Mezi nimi bylo 9 příchozích účastníků ze skupiny válečných uprchlíků z Ukrajiny, kteří našli útočiště v Olešnici.

Za naši orelskou jednotu běželo 8 závodníků. Čtyřem olešnickým závodníkům se podařilo dosáhnout na medailová umístění. Soutěž jednot vyhrála Jednota Orel Vyškov.

Jednota Orla Olešnice touto cestou děkuje zastupitelstvu města za pomoc při uspořádání tohoto závodu, všem rozhodčím, členům místního SDH a sponzorům za hodnotné ceny pro závodníky. Poděkování patří i našim závodníkům za vzornou reprezentaci jednoty a města.

Rada jednoty Orla Olešnice