Vydáno dne 21. 11. 2022Vložil/a: Ivana Kozlová

Město Olešnice Vás srdečně zve 27. 11. 2022 na Vánoční trhy. Od 14 hodin vystoupí na náměstí dechová hudba ZUŠ Letovice, od 15 hodin budou v prostorách KFC Rafael vánoční tvořivé dílničky a v 17 hodin se náměstí rozsvítí vánoční výzdobou. Můžete se těšit na hasiče - punč, svařák, čaj,   VÚM - adventní věnce a cukroví,   řeznictví Šutera - zabíjačkové dobroty,  řeznictví Vrbas - grilované domácí klobásy, paštiky,   stánek s proutěným zbožím,   trubičky z prosetína,  na (Moll) - horké nápoje,  hotel Závrší - občerstvení a nápoje.

Ve farním depozitu bude každou adventní neděli otevřena výstava Karla Věstínského - Spirituale aedificum - maleb kostelů, kaplí a zvonic okolí Olešnice. V jiné termíny otevřeno na požádání. 

Každou adventní neděli od 16 do 18 hodin jste zváni zažít atmosféru adventu do kostela svatého Vavřince. Čeká na vás kouzlo potemnělého kostela za zvuku adventních písní. Pomalu se rodící betlémská scéna. Pro děti je připraveno tématické tvoření a adventní úkol.

Srdečně zveme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, tety, strýce, ale především děti, ať ty hodné nebo i zlobivé na podvečer s představením a následnou návštěvou Mikuláše s anděly a čerty. Pro všechny děti bude mít Mikuláš malou odměnu. Začínáme v sobotu 3. 12. 2022 v 17:00 v sále kulturního domu.  Těší se na Vás Rodičovský spolek Olešnice.