Vydáno dne 9. 10. 2019 | Vložil/a: Ing. Soňa Večeřová, Ph.D | 24x přečteno

Informace pro účastníky zájezdu TRENČÍN - BOJNICE - ČIČMANY 19.10.2019

 

Nástupní místa a časy odjezdů dne 19.10.2019: 6,00 hodin - Olešnice náměstí

Sraz účastníků je vždy 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu z potvzeného odjezdového místa.

Informace k přepravě

Klienti jsou přepravováni autobusy a mikrobusy dopravní společnosti KM TOUR - BUS s.r.o. nebo autobusy smluvních dopravců. Během cesty se konají pravidelné bezpečnostní a hygienické přestávky, na kterých je možno zakoupit teplé i studené nápoje za Kč.

Do autobusu si účastníci usedají dle zasedacího pořádku. Cestující jsou povinni zasedací pořádek respektovat.

Důležité upozornění: v autobusech, kde jsou sedadla vybavena bezpečnostními pásy, jsou cestující povinni mít během jízdy tyto pásy zapnuté. Při policejní kontrole může cestující dostat za nezapnuté pásy pokutu až ve výši 2 000 Kč.

Program

Odjezd v ranních hodinách. Zastavíme se v Trenčíně, prohlédneme si historické náměstí, kde mimo jiné najdeme nejstarší památku ve městě. Je to nápis na skále, viditelný z hotelu Tatra díky prosklené stěně hotelu, a dokládá pobyt římské legie ve městě. Z dálky viditelnou dominantou města je Trenčianský hrad, který navštívíme. Hlavním cílem naší cesty je Bojnice. V malém lázeňském městečku stojí na travertinovém útesu překrásný zámek, postavený podle vzoru francouzských romantických hradů. K prohlídce zámku patří také krápníková Prepoštská jaskyňa. Při cestě zpět se zastavíme vrázovité vesnici v Strážovských vrších - Čičmany. V obci si prohlédneme "malované" dřevěné domy, zdobené originálními čičmanskými ornamenty. Návrat domů kolem 22.00 hod.

 

Cestovní doklady

Občan ČR může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Nedoporučuje se však cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že platnost zápisů dětí v cestovních dokladech rodičů byla ukončena dnem 26. června 2012. Od tohoto data musí mít každý občan České republiky (tedy včetně dětí) při cestování do zahraničí vlastní cestovní doklad (do zemí EU cestovní pas nebo občanský průkaz).

V případě cesty do zemí Evropské unie a dále Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz (jen se strojově čitelnými údaji - vydávané od července 2000).

Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní cestovní doklad při sobě!!!

Pojištění

Velmi doporučujeme si před vycestováním uzavřít pojištění léčebných výloh. Necháváme na Vašem zvážení, která z pojišťoven je pro Vás nejvýhodnější. V naší CK si můžete sjednat pojištění léčebných výloh u Generali a ČSOB pojišťovny, které můžete uzavřít nejpozději 1 den před odjezdem.

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu, služby průvodce Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vstupy (Trenčínský hrad cca 7 EUR, Bojnice cca 10 EUR)

Kontakty

Průvodkyně, PaedDr. Roman Gregor: tel.

+420 723 283 454

Pevná linka k&m tour s.r.o.: +420 516 454 447 Referentka, Ing. Martina Čermáková: +420 734 440 193

Majitelka, Věra Kozáková: +420 776 650 002