Vydáno dne 1. 7. 2020Vložil/a: Ing. Soňa Večeřová, Ph.D123x přečteno

Muzea

Protože se nepodařilo zajistit nájemce, který by provozoval infocentrum v budově radnice, budou služby infocentra využívat návštěvníci muzea historických vozidel. V období  květen až září. Ve stejném období je pro návštěvníky toto muzeum také otevřeno. Muzeum strašidel a postav pověstí Olešnicka bude otevřeno pouze v červenci a srpnu s prodejem vstupenek v bývalém infocentru.

 

Koupaliště

Také koupaliště je pro turisty, ale i pro místní na prázdninový provoz připraveno. I přes koronavirová omezení zde probíhaly práce na kompletní rekonstrukci filtrace – čištění vody v bazénu. Kompletní rekonstrukce znamená nejenom vlastní technologii filtrace, ale i rozvody cirkulace vody v bazénu. Po rekonstrukci kanalizace z podzimu loňského roku bylo nutné z větší části položit novou dlažbu kolem bazénu a opravit oplocení. Každoroční drobné opravy dna a boků nádrže proběhly na přelomu května a června a nájemce provedl jako každoročně nátěr bazénu. V průběhu měsíce června se bazén napouštěl  a koupaliště tak po všech  zásadních a nákladných opravách čeká na příchod teplých letních dní a návštěvníky.

 

Letní kino

Prázdninové měsíce jsou obdobím příjezdu Kinematografu bratří Čadíků a promítání letního kina na náměstí. Letos zavítá kinematograf do Olešnice ve dnech 19. až 22. července.