Vydáno dne 4. 8. 2023Vložil/a: Ivana Kozlová

Léto voní, hřeje, hladí, těší nás a překvapuje. Máme čas poznávat, objevovat. Jsme blíž přírodě i dobrodružství.

V létě stačí sbalit pár věcí a vyrazit. Nabídka je nepřeberná. Od známých budeme mít reference z Britské Kolumbie, také z Madeiry, Thajska i Vietnamu.

A ano, také jsme vyjeli. Zažili dobrodružství, nemálo adrenalinu, ale i kultury. Potěšili chuťové buňky úžasnou gastronomií a poznali nové kraje a zvyky. Také jsme přemýšleli, zda bychom mohli žít a prožít život právě tady. I proto, vyzbrojeni nejlepší technikou, jsme si velký kus té krásy a exotiky přivezli domů.

Po dlouhé cestě a šťastném návratu k normálu si člověk někdy stýská, vzpomíná na pohodu a čas dovolené. Mám ráda výlety, ale mám ráda i návraty. Vyspat se ve své posteli, ráno si přivstat a přivítat probouzející se den, projít se bosky ranní rosou, obejít a pozdravit všechnu květenu, zhluboka se nadechnout, zavřít oči a poslouchat. I letní ráno krásně zní.

Pak si s kávou sednout a jen tak být, sledovat všechny ty motýly, včelky, čmeláky, jak neúnavně pracují a přistihnout i vlaštovku, co se téměř pravidelně přilétá osvěžit k jezírku. Krása. Ještě mám chvilku, tak se vydám na krátkou procházku na kopec a musím se smát, protože mi hned naskočí:….“Alpy Tě ohromí, Karle. Ale tohle, to tě dojme. Jen se na to podívej. To není země, to je zahrádka.“….

 A tak se ještě kochám a rozhlížím po krajině, která mi dnes, po všech těch zážitcích připadá opravdu pohádkově malebná, měkce vlnící se krajina protkaná cestami tak nějak uklidňuje, naplňuje mě prostým štěstím, klidem a radostí. Uvědomuji si, jak mám toto místo ráda. Jak mi na něm záleží. Jak je skvělé nazývat ho domovem. Přejeme Vám krásné léto a šťastné návraty domů.                                 Galina Žílová