Vydáno dne 6. 8. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková186x přečteno

Pozvánka na panelovou výstavu a zářijové "Setkání rodáků"

V obchodě mlékárny na náměstí je umístěna panelová výstava textů a fotografií "Olešnické století". Přijďte si na fotografiích připomenout události posledních sta let v Olešnici. Při této příležitosti je možno posedět, popovídat a zavzpomínat si v cukrárně.

Rada města Olešnice vyzývá spoluobčany a zástupce spolků k nominaci osob na udělení plaket města a cen města ke 100. výročí vzniku ČSR. Plakety a ceny budou uděleny při příležitosti setkání rodáků a absolventů školy.

Také křtěnovští hasič v srpnu pořádají tradiční akci: SDH Křtěnov si Vás dovoluje pozvat na XIV. ročník tradičních hasičských závodů KŘTĚNOVSKÁ ZÁSTAVA 2018, které se konají 18. 8. 2018 od 14:00 na křtěnovském výletišti. Bohaté občerstvení – steaky, špízy, ryby a točené pivo do skla. Přijďte podpořit hasiče a užít si krásné odpoledne.

Pozvánka na koncert

19. srpna v 15 hodin zazní v evangelickém kostele koncert pro trubku a varhany při kterém vystoupí Karel Mužátko a Matěj Bok. Vstupné dobrovolné, všichni jste srdečně zváni.

Pozvánka na dožínky

Spolek přátel piva si vás dovoluje pozvat na závěrečnou oslavu léta - na Olešnické dožínky, které se uskuteční v sobotu 25. srpna. Jako tradičně bude připraven program pro všechny věkové kategorie od odpoledních až do nočních hodin.

Program zahájíme v 15:15 na náměstí Míru, odkud v 15:30 vyrazí dožínkový průvod. Od 16 hodin se můžete na zahradě kulturního domu těšit na vystoupení folklórního souboru Kořeňák a cimbálové muziky Majerán.

Pro děti je připraven bohatý program s různými aktivitami, skákacím hradem, ukázkou zemědělské techniky či hospodářských zvířat.

Od 20 hodin následuje dožínková taneční zábava se skupinou Medium Blansko. Vstupné do 19:00 dobrovolné, po 19:00 60 Kč.

Výzva:

Dožínky byly vždy akcí celé obce, proto bychom rádi vyzvali i vás, spoluobčany, k zapojení. Můžete napéct koláče (suroviny dodáme)? Máte doma nástroje či techniku na výstavu? Umíte něco co už málokdo (vázání otepí.,..)? Či se máte chuť libovolně zapojit? Neváhejte kontaktovat Spolek přátel piva na telefonním čísle 721 807 841 (David Mareček) či e-mailu spolekpratelpiva@seznam.cz. Oceníme každou pomoc.

Více informací na www.spolekpratelpiva.cz nebo na FB stránkách spolku www.facebook.com/spolekpratelpiva