Vydáno dne 4. 10. 2017Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková83x přečteno

Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka v Olešnici.

Protože z důvodu uzávěrky zářijového zpravodaje, nebylo možné informovat čtenáře o návštěvě hejtmana Jihomoravského kraje v Olešnici, činíme tak nyní. Předmětem návštěvy hejtmana byl zájem samosprávy Jihomoravského kraje o nositele lidových tradic na jeho území. Mezi významné představitele nositelů lidových tradic, tradičních lidových řemesel patří olešnický modrotisk. Proto velká část programu hejtmana byla věnována setkání s Danzingerovými v jejich dílně. Při své návštěvě hejtman také navštívil regionální vlastivědné muzeum na půdě olešnické radnice. Zde se seznámil s bohatou historií našeho města a přislíbil svoji návštěvu zopakovat.

 

Senát ocenil starosty, kteří jsou ve funkci přes 20 let

Zhruba stovka starostů převzala v sobotu 30.září v Senátu pamětní list, kterým je horní komora Parlamentu ocenila za více než dvacetileté vedení jejich obcí. Dalším asi 170 starostům, kteří se dnes nemohli do Senátu dostavit, předají ocenění senátoři při návštěvě svých volebních obvodů.
Vůbec první podobné ocenění má podle místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka (za STAN) vyjádřit díky za dlouholeté úsilí o zvelebování obcí. Šesták uvedl, že podle zjištění senátorů vykonává starostenskou funkci nepřetržitě dvacet a více let 270 starostů a starostek. „Z toho vyplývá, že každý 24. starosta nepřetržitě víc než dvě dekády pracuje ve svém městě. To je obrovské bohatství, kterého si má tato země a tato společnost vážit," řekl při předávání ocenění.

Práce starostů je třeba si vážit

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) prohlásil, že práce starostů je třeba si vážit. Podle něj práce starostů nikdy nekončí a problémy svých obcí se zabývají nepřetržitě, což je fyzicky i duševně velmi náročné.

Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/senat-ocenil-starosty-kteri-jsou-ve-funkci-...

Modrotisk