Vydáno dne 13. 10. 2021Vložil/a: Ing. Soňa Večeřová, Ph.D47x přečteno

Rada města se snaží pokračovat v organizaci novodobých tradičních akcí, mezi které patří Městské pivní slavnosti a Svatováclavský jarmark. Epidemiologická situace loňského roku a počátku roku letošního organizaci velkých akcí nepřála, a tak byly pivní slavnosti uskutečněny v náhradním termínu na počátku září. Oproti pravidelnému termínu na počátku prázdnin chyběli návštěvníci z řad rekreantů, ale i takto zahradu kulturního domu navštívily čtyři stovky platících diváků. Děti vstupné neplatily. Protože se jedná o společnou akci městské samosprávy a místních spolků, je záruka, že se tato akce bude konat i v následujících letech.

Svatováclavský jarmark se koná pravidelně již řadu roků v den české státnosti. Poprvé se konal na počest 10. výročí určení Olešnice městem. Jedinou výjimkou byl loňský rok. Letošní ročník byl hodně poptávaný ze strany prodejců a stánkařů, kterých se tu nakonec sešlo více než při Svatovavřinecké pouti. Také kulturní program, na kterém se podílely skupiny historického šermu, hudebníci, klaun i kouzelníci, byl velkým lákadlem především pro rodiny s dětmi.

Nemohl chybět široký výběr občerstvení, mimo jiné Šuterova zabíjačka, letos dokonce i olešnické pivo (Spolek přátel piva přivezl z Olešnice v Orlických horách) a burčák. Ten přivezli členové spolku (Na)Moll. Svatováclavský jarmark byl navštíven historicky asi největším počtem návštěvníků. Tomu jistě napomohla kromě krásného počasí i skutečnost, že velkých kulturních akcí jsme si v uplynulých měsících příliš neužili.