Vydáno dne 4. 9. 2023Vložil/a: Ivana Kozlová

Vážení spoluobčané, je nám velkou ctí pozvat Vás na oslavy našeho města. V letošním roce, jak už jistě víte, si připomínáme 950 let od první písemné zmínky. A to už je velká řádka let, století, téměř tisíciletí. Vzhledem k výši tohoto čísla si takové připomenutí zaslouží náležitou pozornost. Dovolte nám tímto, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na oslavy našeho města na náměstí Míru ve čtvrtek 28. 9. 2023.

V dopoledních hodinách v rámci doprovodného programu můžete zavítat na Den otevřených dveří do základní školy a zavzpomínat na školní léta. Pokud Vás nevyplaší zkoušení či neplánovaná písemka v prostorách školy, můžete využít pro zvýšení adrenalinu Muzeum strašidel. A kdo ještě nenavštívil místní Muzeum veteránů, určitě využijte a nadýchejte tuto autentickou atmosféru. Trošku jiná, ale také naprosto výjimečná, téměř pohádková pro Vás může být i zastávka v řemeslné modrotiskové dílně Danzingerových. Zajímavý program si pro tento významný den připravili samozřejmě i olešničtí dobrovolní hasiči a rádi Vás uvítají v prostorách hasičské zbrojnice.

Hlavní program začne na náměstí ve 14 hodin. Po slavnostním zahájení se představí děti základní školy, žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Letovice, také zazní melodie v podání akordeonů a cimbálové muziky. Tradičním hostem na olešnických slavnostech bývá VDO ZUŠ Letovice pod vedením pana Petra Křivinky. Ani letos tomu nebude jinak a my se můžeme těšit na jejich vystoupení. V čase oslav jistě zaznamenáte nápadně jiné návštěvníky, statečné a udatné rytíře, díky kterým se budeme moci přenést do dob dávno minulých. A když zrovna nebudete obdivovat udatné reky, možná Vaše oko potěší krásné ženy a modrotiskové modely doplněné ozdobami firmy Moraviaflor. A také máme velikou radost, že naše pozvání přijala Aneta Langerová a my ji v premiéře přivítáme u nás v Olešnici. O závěrečnou tečku v podobě kejklířské show se postará historická skupina Gryff.

Po celé odpoledne budete moci obdivovat některá řemesla a navštívit stánky s pestrým občerstvením i upomínkovými předměty. 

Vážení a milí spoluobčané, rodáci, přátelé, věrní i náhodní návštěvníci Olešnice, naším velkým přáním je, abychom tento významný den oslavili společně s Vámi v dobré náladě a pohodě. Přijďme a připijme na zdraví městu Olešnice, ať je to stále dobré místo k žití.