Vydáno dne 5. 3. 2019Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková59x přečteno

Pozvání na pohádku

Hastrmánek Olešnice vás srdečně zve v pátek 15. 3. v 17 hodin do herny Hastrmánku na klasickou loutkovou pohádku Princezna na hrášku. Vstupné 30 Kč.

Kino - ze statistiky loňského roku

Spolek přátel piva uspořádal v loňském roce 19 filmových představení, z toho 9 na jaře a 10 na podzim. Jarní představení navštívilo 545 diváků s průměrem 60 diváků na jedno představení, podzimní představení navštívilo 711 diváků s průměrem 71 návštěvníků na jedno představení. Celkem tedy olešnické kino v loňském roce ke zhlédnutí některého z filmů navštívilo 1256 diváků, velmi často i z širokého okolí Olešnice. Nejnavštívenějšími filmy byly pohádky pro děti „Králíček Petr“ a „V husí kůži“.

Spolek přátel piva a Město Olešnice si vás dovolují pozvat do kina na pravidelně nepravidelné promítání.

Pátek 22.3. ve 20.00: Bohemian Rhapsody Životopisný / Drama / Hudební, přístupno od 12 let.

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

Sobota 23.3. v 16.00: Sněhová královna: v zemi zrcadel Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Mocný král Harald ztratil téměř celou rodinu kvůli kouzlům Sněhové královny, a tak začne hledat cestu, jak by mohl zničit magii na celém světě. Pomocí lsti se mu podaří uvěznit všechny kouzelníky v zemi zrcadel. Jediným, kdo ho může zastavit, osvobodit zajatce a udržet pohádková kouzla v našem světě, je Gerda. Její největší silou totiž není magie, ale víra v sílu přátelství. Ve svém novém dobrodružství se Gerda bude opět moci spolehnout na pomoc trollích kamarádů a jejich krále Arroga a také na doprovod statečného mladíka Rollana. Podpoří ji i parta pirátů, v níž nemůže chybět její kamarádka Alfida. A nečekanou pomoc Gerda najde i na straně svého protivníka. Haraldův syn, princ Anders, totiž skrývá nečekané tajemství, kterým tatínka určitě nepotěší.

Na návštěvníky kina opět čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn. Vstupné na jedno představení je 40 Kč. Program kina, ukázky z filmů a další informace naleznete na www.spolekpratelpiva.cz nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/spolekpratelpiva.