Vydáno dne 30. 4. 2019Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková175x přečteno

SDH Olešnice pořádá v sobotu 11. 5. před hasičskou zbrojnicí V. ročník závodů TFA (nejtvrdší hasič přežije). Tento závod je druhým v pohárové soutěži Moravské ligy TFA. Zároveň zde budou vybírány nové drobné hračky pro děti v onkologickém oddělení FN Brno. Přijďte podpořit domácí závodníky, zhlédnout výkon úřadujícího mistra a vícemistra republiky v této soutěži, či jen drobným dárkem podpořit dobrou věc. Občerstvení za hasičskou zbrojnicí bude zajištěno. Start prvního závodníka bude v 10 hodin. Srdečně Vás zvou pořadatelé.

V sobotu dne 25. 5. se od 15 hodin uskuteční na zahradě kulturního domu již tradiční Velké gulášové odpoledne. Vedle ochutnávek soutěžních gulášů bude zajištěn guláš od spolupořadatele – řeznictví F. Šutery v dostatečném množství. K poslechu a tanci zahraje Kunštátská dechovka.

Soutěžící družstva zahájí přípravu gulášů od 11 hodin. Vedle soutěžních družstev z řad firem je možné přihlásit také v omezeném počtu čtyřčlenná družstva z řad veřejnosti či spolků. (Přihlášky u matrikářky města do 14. 5.).

 

23. ročník českého dne proti rakovině

https://www.cdpr.cz/wp-content/uploads/2016/03/logoset_logo-cdpr1.png- ve středu 15. 5. 2019 se děti naší základní školy od 10:00 do 12:00 vydají mezi Vás se žlutými kvítky měsíčku lékařského. Koupí tohoto kvítku v minimální hodnotě 20 Kč tak můžete podpořit ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ.

Hlavní téma letošní sbírky: Nádorová onemocnění plic.

Každá koupená kytička je naděje navíc. Neváhejte a pomozte!

Za ZŠ a MŠ Olešnice Lucie Bartošová