Vydáno dne 10. 5. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková168x přečteno

Dětský den aneb putování přírodou

Rodičovský spolek Olešnice, z. s. a SDH Olešnice vás srdečně zvou v neděli 27. května ve 13.00 hodin k hasičské zbrojnici v Olešnici na "Dětský den". Vstupné dobrovolné.

Olešnická kytka

První červnový víkend - v sobotu 2. pořádá T.O.Zmijáci na zahradě kulturního domu již 33. ročník festivalu Olešnická kytka. V předvečer vystoupí s divadelm spolek 100ka a hlavními sobotními hosty by měli být Ivo Jahelka, Hop Trop, Marien. Více informací na plakátech.

Pozvánka na hasičský pochod

Město Olešnice, SDH Olešnice a SDH Velké Tresné srdečně zvou všechny příznivce turistiky v sobotu dne 9. 6. 2018 na Hasičský pochod pro malé i velké na rozhlednu Horní les.

je určen pro hasiče i nehasiče, pro účastníky všech věkových kategorií. Zahájení akce v 8,00 hod. u hasičské zbrojnice v Olešnici. Trasa pochodu vede přes obce Velké Tresné, Rovečné a na rozhlednu Horní les. Z Horního lesa pak do obce Nyklovice, odkud budou účastníci pochodu převezeni autobusem zpět do Olešnice. Zakončení pochodu bude u hasičské zbrojnice, kde proběhnou ukázky hasebních technik pro děti. Zde bude také zajištěno občerstvení pro všechny účastníky. Celková délka pochodu je cca 13 km.

Hasičské závody

SDH Olešnice zve občany a návštěvníky města ke shlédnutí již 4. ročníku hasičských závodů jednotlivců Olé Firefighter 2018. Závody se uskuteční 12. května od 10 hodin před hasičskou zbrojnicí. V rámci závodů je možno přinést i drobné hračky (či pyžámka), které budou po závodech odevzdány na Kliniku dětské onkologie ve FN Brno. Přijďte podpořit sportovní zápolení (či si i vyzkoušet nástrahy trati), nebo drobným dárkem dobrou věc. Na setkání se těší pořadatelé.

22. Český den proti rakovině v Olešnici

Dne 16. 5. se koná již 22. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Děti naší základní školy se opět v dopoledních hodinách mezi Vás vydají se žlutými kvítky měsíčku lékařského (tentokrát s vínovou stužkou) a Vy můžete koupí této kytičky v minimální hodnotě 20 Kč sbírku podpořit. Jako ústřední téma sbírky si organizátoři zvolili „Nádory tlustého střeva“.

Pro připomenutí, vloni žáci naší školy vybrali 8.770,- Kč. Těšíme se na Vás a doufáme, že i v letošním roce bude sbírka úspěšná. Za ZŠ a MŠ Olešnice Bronislava Mistrová

Olešnický PubQuiz.

Spolek (na)Moll za podpory města Olešnice vás zve na další Olešnický PubQuiz. Tento hospodský kvíz je v letošním roce připraven ke 100 letům od vzniku republiky, otázky jsou tedy zaměřeny především na Českou (Československou) republiku.

Zájemci se mohou hlásit na adrese m.me/SpoleknaMoll nebo prostřednictvím SMS na číslo 724 048 911. Kapacita je omezena.

Gulášové odpoledne

V sobotu dne 26. května se uskuteční na zahradě kulturního domu druhý ročník „Velkého gulášového odpoledne“. Pro veřejnost bude akce přístupná od 15.00 hod. Jako v minulém roce je možnost přihlásit se do soutěže čtyřčlenných družstev, která budou vařit před příchodem návštěvníků kotlíkový guláš z dodaných surovin. Přihlášky do soutěže nahlaste na olešnické matrice do 15. května. Akce proběhne ve spolupráci města a Řeznictví Františka Šutery. Vedle ochutnávky soutěžních gulášů bude na základě loňské zkušenosti uvařen i nesoutěžní guláš v dostatečném množství.