Vydáno dne 30. 10. 2017Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková186x přečteno

Nejdříve na to, co promítá olešnické kino (a pak třeba i na divadelní představení do Kunštátu - viz příloha):

Pátek 3.listopadu, 20.00 hod. I DVA JSOU RODINA

Vtipný a nonšalantní Samuel si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Předá mu holčičku a uteče. Samuel vyráží s malou Glorií do Londýna, kde Kristin marně hledá. Nakonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a ve velkoměstě se usadit. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta.

Sobota 4.listopadu, 16.00 hod. MIMI ŠÉF

Seznamte se s hodně zvláštním batoletem. Nosí elegantní oblek s kravatou, mluví hlubokým hlasem a nemístně vtipkuje. A taky se chová jako tajný agent. Toho si všimne jeho starší bratr Tim, který z jeho příchodu do rodiny zrovna velkou radost nemá. Doteď byl jedináčkem, který měl veškerou rodičovskou lásku, a to mu skvěle vyhovovalo. Navíc se zdá, že rodiče si ničeho podivného na novém přírůstku nevšímají. A tak se Tim snaží novému sourozenci podívat na zoubek. Tedy pokud už nějaký má.

Pátek 24.listopadu, 20.00 hod.  Z PAŘÍŽE DO PAŘÍŽE

Bratři Maurice a Joseph jsou kluci, kterým žádná lumpárna není cizí, a protože bydlí v Paříži, mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Bohužel jim do dětských her a radostí zasáhne tvrdý osud. Jednoho dne jim totiž maminka musí na kabáty přišít žluté hvězdy. Židům v Paříži jde o život, a tak tatínek rozhodne, že kluci musí uprchnout do dosud neokupované zóny na jihu Francie, kde se snad všichni zase setkají.

Na návštěvníky kina opět čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn. Vstupné na jedno představení je 30 Kč. Program kina, ukázky z filmů a další informace naleznete na www.spolekpratelpiva.cz, nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/spolekpratelpiva.

A dále zveme:

na přednášku AUSTRÁLIE

20. listopadu v 18.00 hodin na půdě radnice bude o cestování po Austrálii vyprávět Karel Kocůrek, který společně s dalšími členy výpravy putoval tropickou či subtropickou krajinou, i nehostinnou pouští, plavil se na kajaku, koupal se v termálních pramenech i oceánu, pozoroval noční oblohu se souhvězdím Jižní kříž. Rovněž navštívil národní parky, významná města včetně Darwinu a Sydney a hlavně fotil. Na přednášce zazní také hudební nástroj australských domorodců – didjeridů.