Vydáno dne 29. 11. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková328x přečteno

Vánoční turnaj

Klub stolního tenisu Orel Olešnice ve spolupráci s městem Olešnice zve všechny příznivce stolního tenisu na již tradiční Vánoční turnaj. Turnaj je určen pouze pro hráče, kteří nejsou zaregistrovaní v žádném oddíle stolního tenisu, tudíž pro všechny, kteří si jen tak chtějí pinknout a zpříjemnit si tak troškou sportu svátky Vánoc. Konat se bude v budově Orlovny v sobotu 22. 12. 2018, začátek pro hráče mládeže je v 8.00 hod. a pro dospělé v 11.30 hod. Startovné pouze pro dospělé hráče 50,- Kč, ceny a občerstvení budou zajištěny, přezůvky do tělocvičny jsou nezbytné! Těšíme se na vaši účast. Bližší info: Jiří Kadlec, mob. 604 934 074.

Pozvánka na Silvestrovský běh.

Obec Velké Tresné a SDH Velké Tresné Vás srdečně zvou na tradiční silvestrovský běh. Registrace běžců od 9,00 - 10,00 hod. Start v 10,30 hod. Trasa Velké Tresné - Olešnice - Velké Tresné. Pořadatelé zvou všechny zájemce o sváteční běh, obzvlášť srdečně zvou věrné běžce minulých ročníků.

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 2. 12. 2018 se uskuteční na olešnickém náměstí rozsvícení vánočního stromu. Proti minulým letům, kdy první adventní neděli byly v Olešnici „Vánoční trhy“, se jedná o změnu při zachování oblíbených a navštěvovaných aktivit. Ochota prodejců a trhovců navštívit vánoční trhy v Olešnici byla rok od roku slabší, a proto rozsvícení vánočního stromu bude ve znamení těch aktivit, o které byl zájem.

Na co se mohou tedy návštěvníci rozsvícení vánočního stromu těšit? V rámci podpory záchranné stanice dravých ptáků Seiferos se uskuteční v době od 14 hodin výstava dravých ptáků s programem ukázky sokolnictví od 15 hodin. Od 14.00 do 15.00 vystoupí na olešnickém náměstí dechový soubor ZUŠ Letovice s pásmem vánočních melodií a koled. Od 14 hodin pak v komunitním centru Rafael na katolické faře budou tradiční dílničky pro nejmenší. Sbor dobrovolných hasičů s polní kuchyní nabídne u vánočního stromu od 14 hodin horký punč a svařené víno. Na tržnici pak budou moci návštěvníci ochutnat výrobky domácí zabíjačky firmy Šutera. Případný prodej na stáncích bude podle zájmu trhovců taktéž na olešnickém náměstí. V 16 hodin pak bude rozsvícen vánoční strom.

Můžete jít také do Crhova

Obec Crhov ve spolupráci s hasiči vás zvou v neděli 2. prosince 2018 v 17 hodin do areálu kiosku, kde společně zahájíme čas adventu rozsvícením vánočního stromu, betlému a poslechem vánočních písní. Těšit se můžete na horký punč a klobásy z udírny! Stejní pořadatelé zvou ve středu 5. prosince 2018 od 16.45 hod. do kulturního domu, kde společně přivítáme svatého Mikuláše. Jmenovkou označené balíčky pro děti doneste do kulturního domu ve středu 5. 12. v době od 16.15 do 16.45 hod.

Pozvánka na koncert

Farní sbor ČCE v Olešnici srdečně zve na adventní koncert žáků ZUŠ, který se koná v neděli 9. prosince v 15 hodin v evangelickém kostele v Olešnici.