Vydáno dne 2. 10. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková81x přečteno

Pátek 26.10. ve 20.00 JAN PALACH

Drama, přístupno od 12 let.

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí…

Sobota 27.10. v 17.00 KRÁLÍČEK PETR

Rebelský králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní - a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium - mezi ním a obyvateli zahrady.

Na návštěvníky kina opět čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn. Vstupné na jedno představení je 40 Kč. Program kina, ukázky z filmů a další informace naleznete na www.spolekpratelpiva.cz nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/spolekpratelpiva.

Olešnický kvítek

Spolek (na)Moll za podpory města Olešnice vás srdečně zve na již čtvrtý ročník soutěžní přehlídky mladých muzikantů - Olešnický kvítek. Přehlídka se uskuteční 6. 10. 2018 od 13:00 v kulturním domě v Olešnici.

Návštěvníci se mohou těšit na příjemné odpoledne plné hudby, bohatý doprovodný program, soutěže o ceny a další. Pro děti budou opět připraveny výtvarné workshopy pod vedením umělce Ing. Václava Prajse a další aktivity. Občerstvení zajištěno. Vstupné 50,- Kč.

Více podrobností o programu sledujte na našem webu www.olesnickykvitek.cz nebo na Facebookové stránce www.facebook.com/olesnickykvitek.

Varhanní koncert v evangelickém kostele v neděli 7. října ve 14 hodin - podrobnosti v příloze

Pozvánka na Drakiádu

Rodičovský spolek Olešnice, z.s. Vás srdečně zve na tradiční Drakiádu. Akce se uskuteční v neděli 7. 10. 2018 ve 14:00 hod, na Závrší pod rozhlednou. Těšit se můžete na ukázku modelů letadel a vrtulníku. Budete si také moct vyzkoušet letecký RC simulátor a svoji zručnost při řízení RC modelu auta. Připraveno bude občerstvení pro děti i dospělé. Každý, kdo přinese ručně vyrobeného draka, bude oceněn drobnou odměnou.

Spolek přátel piva a Město Olešnice si vás opět dovolují po letní odmlce pozvat zpět do kina na pravidelně nepravidelné promítání.

Pátek 12.10. ve 20.00 TÁTOVA VOLHA

Drama/komedie, mládeži přístupno.

Eva je kostýmní výtvarnice, bonvivánka a manželka šarmantního Ludvíka, který však velmi nečekaně a bez rozloučení umře. Tak nečekaně, že jí nestačí říct, že kromě jejich společné dcery Terezy měl ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá dětská kresba, kterou Tereza náhodou objeví. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat. S Ludvíkem si vždycky všechno říkali, o svých milencích a milenkách měli vzájemně přehled, a kdyby nějaký nemanželský syn existoval, určitě by o něm věděla jako první. Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku tajemného nevlastního bratra upne. Přemluví svoji matku, aby se společně vydaly po stopách Ludvíkových milenek a zjistily o jeho tajemství víc. Na cestu vyrážejí Ludvíkovým veteránem Volha GAZ 21.