Vydáno dne 5. 1. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková140x přečteno

6. ledna - ples mysliveckého spolku

13. ledna - ples SDH

27. ledna - ples ŘK farnosti

10. února - ples Spolku přátel piva

17. února - karnevalové odpoledne

24. února - ples FC Olešnice

Spolek přátel piva si vás dovoluje pozvat v sobotu 10. února do kulturního domu v Olešnici na ples, ten letošní bude mít téma "mafie" - MAFIÁNSKÝ PLES.

K poslechu a tanci vám zahraje orchestr Red Socks Orchestra, po půlnoci na vás čeká Electroswing a Oldies s osvědčeným DJ Tarockem. Můžete se těšit na pestrou nabídku na barech, míchané drinky, pivní speciály či třeba bohatou tombolu s cihličkou zlata jako hlavní cenou.

Vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě pak 180 Kč. Předprodej bude zahájen v pátek 19. ledna v 18.30 v olešnickém kině. Více informací na www.spolekpratelpiva.cz nebo www.facebook.com/spolekpratelpiva.

 

KINO Olešnice

Leden bývá tradičně časem, kdy kino nepromítá. Letošní rok však bude výjimkou. Naskytla se nám příležitost na dvě filmové novinky, které je škoda odkládat - nový český film Milada a pro děti animovaný film Auta 3.

MILADA, pátek 19.1.2018 od 20.00

Film MILADA je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnosti a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.

AUTA 3, sobota 20.1.2018 od 16.00

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa.

Na návštěvníky kina opět čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn. Vstupné na jedno představení je 40 Kč. Program kina, ukázky z filmů a další informace naleznete na www.spolekpratelpiva.cz, nebo na facebookových stránkách www.facebook.com/spolekpratelpiva.

Modrotisk