Vydáno dne 5. 10. 2017Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková159x přečteno

Lampionový průvod

Dne 25. října se při příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu uskuteční tradiční lampionový průvod se srazem v 18.30 hod. na olešnickém náměstí. Zakončen bude v ulici V Lukách ohňostrojem.

Setkání harmonikářů

se uskuteční 4. listopadu v kulturním domě v Olešnici od 13.00 do 20.00 hod.

 

Pozvánka na koncert

Město Olešnice zve všechny příznivce hudby 14. října na půdu radnice, kde od 19 hodin zazní pásmo "Hudba v myšlenkách Masarykových", v němž účinkují Jitka Baštová - akordeon a Jindřich Macek - loutna. V pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost (A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů, I. Zeljenka, J. Macek, P. Zagar, L. Bernáth a další).

 Vybraná hudba plynule navazuje a pojí množství citátů i významných životních momentů T. G. Masaryka, „Prezidenta Osvoboditele“, který je i dnes symbolem ideálů svobody a demokracie, souladu slov a činů. Připomeňme si jeho myšlenky a zásady u příležitosti osmdesátého výročí jeho úmrtí (v r. 2017), které předchází blížícímu se stému výročí naší republiky.

Pozvánka na Drakiádu

RS při ZŠ a MŠ Olešnice Vás srdečně zve na tradiční Drakiádu. Akce se uskuteční v sobotu 7. 10. 2017 ve 14:00 hodin, na Závrší pod rozhlednou. Těšit se můžete na ukázky modelů letadel. Každý, kdo přinese ručně vyrobeného draka, bude oceněn drobnou odměnou.

Modrotisk