Vydáno dne 5. 1. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková87x přečteno

Šampión kontinentu v grapplingu

Vrcholem letošní sezóny pro klub bojových umění Arena Vysočina byly evropské a republikové šampionáty. Mistrovství Evropy v grappingu, které se konalo v Ostravě v kategorii U18 ve váze do 77 kg bezkonkurenčně ovládl sedmnáctiletý místní rodák Martin Coufal. V bojovém stylu, který lze nejlépe připodobnit k zápasu, vybojoval zlato a stal se tak mistrem Evropy.

V Kladně se uskutečnilo mistrovství České republiky mužů v kickboxu, kde dělal pro změnu čest Olešnici v supertěžké váhové kategorii nad 94 kg František Šutera nejml. I když byl možná sám trošku zklamaný, skončil s krásnou stříbrnou medailí na krku. Oběma mladým nadějným sportovcům lze jen poblahopřát!!

 

Krasojízda Olešnicí

Dne 18. listopadu 2017 proběhlo v Olešnici slavnostní zakončení koňácké a jezdecké sezóny. Krasojízdy se zúčastnilo celkem jedenáct koní doprovázeno mnoha jezdci, milovníky a hrdými majiteli. Zahájení proběhlo na olešnickém náměstí a průvod obsahující povoz a bryčku taženou koňmi, jednotlivé jezdce na koních a pěší účastníky, vedl z náměstí ulicí generála Čapka, dále ulici Křtěnovskou a Za Hřbitovem, kde pokračoval cestou k olešnické rozhledně. Na závěr průvodu se konal velký závod čtyř koní do největšího olešnického kopce Kopaniny. Po strhujícím závodě na účastníky průvodu čekalo občerstvení a posezení u ohně. Tato akce byla výsledkem společného snažení všech zúčastněných o pokračování v dlouholeté úspěšné tradici jezdeckého a vozatajského sportu v Olešnici.

 

Vánoční turnaj

V sobotu 16.12. se v prostorách olešnické Orlovny odehrál již tradiční turnaj ve stolním tenise neregistrovaných hráčů mládeže, žen a mužů. Za účasti 50 hráčů - 13 z řad mládeže, 6 žen a 31 mužů, došlo k rozdělení do jednotlivých kategorií, kdy v dopoledních hodinách změřili své síly hráči mládeže a v odpoledních dospělí hráči. Na předních místech se umístili.

Nejmladší hráči:

1. Matyáš Chybík - Olešnice

2. Tobiáš Chybík - Olešnice

3. Josef Palinek - Křtěnov

 

Mládež:

1.Karolína Křížová - Olešnice

2.Martina Ondrová - Rozseč

3.František Sobotka - Křtěnov

 

Ženy:

1.Martina Ondrová - Rozseč

2.Vlasta Křížová - Olešnice

3.Zora Habancová - Olešnice

 

Muži do 50 let:

1.Rostislav Češka - Sádek u Poličky

2.Leoš Háp - Pomezí

3.Marek Tutko - Polička

 

Muži nad 50 let:

1.Josef Hanyk - Bystré

2.Ladislav Češka - Sádek u Poličky

3.Elčkner Jiří - Bystré

 

Poděkování patří všem hráčům, kteří našli v této předvánoční době trochu času a odvahy předvést něco ze svého sportovního umění. Veliké díky patří také těm, kteří ať už malou či větší měrou byli ochotni přispět k uspořádání této akce : Město Olešnice, Orel Olešnice, František Šutera, František Hloušek, Petra Králová, Marcel Ondra, Milan Sedláček, Josef Kozák - Petrov, VSP- Group, Jindřich Musil, Vlastimil Člupek, Řeznictví Štěpánek Trpín, Josef Novotný - Vranová, Zbyněk Sobotka - Křtěnov, Martin Baka, Petr Jílek, Stavebniny Baka, David Grim - Brno.

Za pořadatele Jiří Kadlec

37. ročník Silvestrovkého běhu

Dlouhodobá tradice Silvestrovského běhu Velké Tresné – Olešnice – Velké Tresné pořádaného Obcí Velké Tresné a tamních hasičů nebyla ani tentokrát přerušena. Také loňského ročníku se zúčastnila řada olešnických. Na startu se společně s nimi sešlo přes tři desítky běžců, mnoho z nich opakovaně.