Vydáno dne 3. 6. 2022Vložil/a: Ivana Kozlová

Po dvou letech různých změn a omezení se náš závod mohl vrátit do tradičního květnového termínu. Letos vyšel na krásnou slunnou neděli ve státní svátek Dne vítězství a ještě na Den matek, tedy 8. 5. 2022. I v letošním roce jsme pokračovali s naším hlavním partnerem Železárny Štěpánov, a tak se mohli závodníci ve třech kategoriích poprat o putovní železnou palici. V letošním roce se závodu zúčastnilo rekordních 63 závodníků. Závodníci byli rozděleni do třech kategorií, kdy o vítězství bojovalo celkem 10 žen, 37 mužů ve věku do 35 let a 16 mužů ve věku nad 35 let.

Všichni závodníci předvedli úžasné výkony a téměř všichni, kteří už v Olešnici někdy běželi tak na stejné trati zaznamenali zlepšení. Ti nejlepší se poprali o putovní palice, kdy všechny tři našly zase na rok nového majitele. Kategorii žen, po velmi těsném souboji vyhrála Kateřina Vodičková z Rokytnice nad Rokytnou. Druhá, o necelou vteřinu, byla „skoro domácí“ Martina Švábová z Trpína a bronz brala Nicole Mokrušová z Rohatce. V kategorii mužů do 35 let zvítězil v Olešnici Michal Skřivánek z Rohatce, kdy jej na druhém místě doplnil opět přespolní Martin Břenek z Trpína a třetí doběhl Lukáš Navrátil z Ludéřova. Třetí kategorii ovládl poslední zástupce z Trpína, a to Zdeňa Král, reprezentant HZS ČR v TFA, který se oproti loňsku přesunul do této starší kategorie, přesto však zaznamenal celkově nejrychlejší čas. Druhé místo vybojoval Zdeňkův kolega Marek Víšek z HZS Pardubického kraje a bronz si do Sebranic odvezl Radek Tesař. Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme a děkujeme za super výkony a jejich disciplinovanost, díky které závod plynule proběhl.

Na závěr musí přijít poděkování, vzhledem k počtu závodníků byl letošní ročník asi nejnáročnější, zároveň byl, ale i ten nejpovedenější ze všech. Za to vše patří velký DÍK především členům SDH a JSDH Olešnice, kteří se na závodě podíleli. Dále chceme moc poděkovat všem olešnickým občanům, podnikatelům a firmám, kteří náš závod jakkoliv podpořili. Mezi ně patří již zmíněné Železárny Štěpánov, dále pak Řeznictví pana Šutery, společnost Agrobed Tomáš Bednář, dále pak děkujeme panu Petru Dvořáčkovi a jeho Utopencům z Hastrmánky, a velký dík za krásné ceny pro závodníky patří také Papačkám od Lůcy . Poděkovat musíme také městu Olešnice a panu starostovi za jeho účast při závodě A velký dík si také zaslouží všichni diváci, kteří přišli silné hasiče a krásné hasičky podpořit a zafandit jim. Budeme se těšit zase za rok v květnu na 8. ročník závodu TFA Olešnice.

Za JSDH a SDH Olešnice Martin Novotný

Celou fotogalerii naleznete na webu: https://mltfa.cz/galerie/