Vydáno dne 4. 5. 2017Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková341x přečteno

Některé pozvánky jsou v příloze nebo i fotogalerii.

Velké gulášové odpoledne

V sobotu 27. května od 15:00 do 21:00 hod. se uskuteční kulturní akce spojená s gurmánským prožitkem pro širokou veřejnost. Jak samotný název napovídá, jedná se o ochutnávku gulášů. Místem setkání je zahrada kulturního domu, o hudbu se postará Kunštátská dechovka. Vaření guláše bude v kotlících obsluhovaných „kuchaři“ zastupujících olešnické firmy a instituce. Ochutnávka a hodnocení gulášů proběhne v režii hlasování veřejnosti a také odborné poroty. Přítomní se také mohou těšit na příjemné posezení i závěrečnou tombolu.

Český den proti rakovině

Dne 10.5. se koná již 21. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Děti naší základní školy se opět v dopoledních hodinách mezi Vás vydají se žlutými kvítky měsíčku lékařského (tentokrát s modrou stužkou) a Vy můžete koupí této kytičky v minimální hodnotě 20 Kč sbírku podpořit. Jako ústřední téma sbírky si organizátoři zvolili „Nádorová onemocnění hlavy a krku“.

Pro připomenutí, žáci naší školy vybrali v posledních letech 2014: 7.218 Kč, 2015: 8.193 Kč, 2016: 8.663 Kč.

Těšíme se na Vás a doufáme, že i v letošním roce bude sbírka úspěšná.

Za ZŠ a MŠ Olešnice: Bronislava Mistrová

KINO PROMÍTÁ:

Pohádky pro Emu, pátek 12. 5. 2017 ve 20.00
Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera. Petr je naprosto šokován. Musí jít o nějaký omyl. Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu?

Trollové, sobota 13. 5. 2017 v 17.00
Oblíbené postavičky Trollů poprvé ožívají v celovečerním filmu! Vždy veselým a šťastným Trollům dělají na světě jedinou starost nabručení a zlí Bergeni. A když jednoho dne unesou do zajetí většinu obyvatel barevného Trollíkova, musí se spojit i do té doby dva neslučitelní nekamarádi Poppy a Větvík, aby své kamarády zachránili.

 

OLÉ FIREFIGHTER 2017

Sbor dobrovolných hasičů Olešnice ve spolupráci s Městem Olešnice zve příznivce hasičského sportu ke zhlédnutí 3. ročníku závodů TFA v Olešnici. Závody se budou konat v sobotu 13. 5. 2017 od 9 hodin před hasičskou zbrojnicí. Přijďte podpořit závodníky a třeba si i vyzkoušet záludnosti nachystané soutěžní tratě a poměřit tak své síly s hasiči.

jednatel SDH

Pozvánka na oslavu Dne dětí

RS při ZŠ a MŠ Olešnice Vás srdečně zve na oslavu Dne dětí s podtitulem Hrajeme si na vojáky. Akce se uskuteční v neděli 28.5.2017 ve 14:00 hodin ve Ski areálu Olešnice. Těšit se můžete na drobné úkoly, střelbu, paintball, hasiče, ukázky policejní práce.

Tematické oblečení vítáno. Všechny děti společně s doprovodem jsou srdečně zvány.

A na konec ještě jedna pozvánka na červen:

Druhý hasičský pochod

Dne 10. června se uskuteční druhý hasičský pochod Olešnice – Hraběcí stolek – Bolešín. Na základě velkého zájmu veřejnosti i hasičů se rozhodla rada města, SDH Olešnice a SDH Bolešín uskutečnit druhý ročník turistického pochodu. Trasa pochodu je stejná jako v loňském roce, tentokrát by mohla být i bez „zkratek a obchvatů“. Podrobnosti pochodu budou sděleny v červnovém zpravodaji.

 

 

 

Modrotisk