Vydáno dne 25. 3. 2019 | Vložil/a: Ing. Soňa Večeřová, Ph.D | 198x přečteno

Pozvánka na Velikonoční běh

 

Pod záštitou VÚ a SŠ Olešnice, s podporou města, místních spolků, podniků a živnostníků se 19. dubna uskuteční čtvrtý ročník Olešnického Velikonočního běhu, který je především setkáním sportovců jakékoli výkonnosti či věku o velkopátečním odpoledni a součástí přípravy na začátku běžecké sezóny.

 

Děti odstartují svoje závody od 13:30. Tratě na nichž si doběhnou pro svoji výslužku jsou připraveny od 1,5 km pro starší žáky až k padesátimetrovému závodu pro předškoláky.

V 15 hodin se na start postaví účastníci hlavního desetikilometrového závodu. Na kopcovité trati je čeká i vrchařská prémie u „Boží muky“, dva terénní úseky a závěrečný finiš na sportovním areálu u koupaliště.

Závod není zařazen do žádného soutěžního seriálu, i přesto však přivítal několik významných sportovních osobností, dočkal se zahraničních účastí a snad si získává místo v kalendáři běžců z blízkého i vzdálenějšího okolí. V loňském roce byly přepsány nejlepší výkony na desetikilometrové trati jak v mužské tak ženské kategorii o což se zasloužili Vojtěch Grün (Elite sport Boskovice) 39:10 a Zdeňka Komárková (Olešnice) 47:46. Zda-li se letos dočkáme dalších rekordů, třeba i účastnických  se dozvíme na prahu velikonočních svátků, avšak mnohem důležitější je, aby se všichni zúčastnění dobře bavili pohybem. Všichni sportuchtiví jsou srdečně zváni.

 

Foto: Nikol Škvareninová