Vydáno dne 3. 6. 2022Vložil/a: Ivana Kozlová

V sobotu 28. května se uskutečnilo po dvouleté „covidové“ přestávce setkání příznivců guláše. Jednak těch, kteří ho v kotlících uvařili, jednak těch, kteří ho ochutnávali. Pod názvem “Velké gulášové odpoledne“ se skrývá společná akce města Olešnice a firmy Řeznictví Šutera. Tentokrát v sedmi kotlících vařila družstva Spolku přátel piva, zaměstnanců města Olešnice, společného družstva Gronky a kuchařů z ulice Zahradní, firmy Řeznictví Šutera, Ski-areálu, firmy K-Net a hostů z Ukrajiny.

Návštěvníků se sešlo, přes chladné počasí a televizní přenos hokejového utkání, celkem 286. Pro děti byl připraven skákací hrad, pro všechny pak hudební produkce. O občerstvení kromě soutěžních gulášů se postarala firma Řeznictví Šutera a SDH Olešnice. Soutěž o nejchutnější guláš byla opět v rukou návštěvníků a jejich hlasovacích lístků. Ti hlasovali v tomto medailovém pořadí: 1. místo – hosté z Ukrajiny, 2. místo – Ski-areál, 3. místo – Řeznictví Šutera. Bez ohledu na počet hlasovacích lístků je třeba říci, že všechny guláše od rána vařené se spoustou legrace a různých ingrediencí se sice lišily chutí, ale všechny byly výborné. O tom svědčí také to, že všechny kotlíky byly do dna vyjedeny.

Poděkování patří firmě Šutera, která dodala maso, sádlo a cibuli soutěžním družstvům, široké veřejnosti potom chléb a konzumní guláš. Poděkování také všem, kdo se podíleli na vaření gulášů a organizaci odpoledne.