Vydáno dne 5. 2. 2018Vložil/a: Ing. Marie Šafaříková26x přečteno

Něco málo ze statistiky

Z každoroční knihovnické statistiky se dá vyčíst například toto: 136 dospělých čtenářů a 73 dětí si půjčilo 4784 titulů. Do knihovny bylo za 55455 Kč pořízeno 446 nových knih a odebíráno 10 druhů periodik. 37 besed a knihovnických akcí převážně s dětmi nebo seniory se zúčastnilo 805 návštěvníků, celkem knihovnu navštívilo 2 439 osob. Nejčastěji chodí čtenáři do knihovny v úterý od 15 do 16 hodin, v pátek pro změnu od 16 do 17 hodin. Nejméně zastoupená dospělá skupina čtenářů jsou dvacetiletí, kterých je 9, nejpočetnější jsou čtyřicátníci, kterých je o dvacet více. Poměr mezi čtoucími ženami a muži je 152:57. Nejžádanějšími knihami se staly Pan Mercedes, Deník kastelána, Láska na třetí, Zlodějka knih, Vdova, Postel hospoda kostel. Více informací naleznete na stránkách knihovny www.olesnice.knihovna.cz

V prostorách před knihovnou stále můžete najít vyřazené nebo darované tituly, které si zdarma může kdokoli vzít. A pokud máte doma již nepotřebné, ale zachovalé knížky a myslíte si, že by mohly být ještě někomu k užitku, věnujte je knihovně a zapojte se do celostátní akce - Dejte knihám druhou šanci. Možná tím uděláte radost někomu dalšímu. Větší množství darů, prosím, vždy ohlaste předem.

Děkuji knihovnice Ivana Kozlová

Začátek roku je tradičně obdobím, kdy se ohlížíme za rokem předchozím. Dovolte mi tedy menší ohlédnutí z pohledu olešnického kina.

Rok 2017 byl pro kino zatím nejúspěšnějším rokem od sezóny 2013, kdy se kina Spolek přátel piva ujal. Celkově jsme v kině přivítali 1 949 návštěvníků, což je o téměř 100 více než v rekordním roce 2015. Připravili jsme pro vás 17 představení. Z toho 8 filmů v jarní sezóně a 9 filmů v sezóně podzimní. Průměrná návštěvnost tedy byla neuvěřitelných 116 diváků na představení. Pro zajímavost: Nejúspěšnějším filmem byla česká pohádka Anděl Páně 2, jako druhý se umístil animovaný film Šmoulové: Zapomenutá vesnice a třetici nejúspěšnějších pak uzavírá česko-slovenský film Všechno nebo nic.

Touto cestou chci poděkovat všem stálým i náhodným divákům za přízeň v roce předchozím a budeme se na vás těšit v roce letošním. Snad nám nabídka filmových distributorů, která je velmi omezená, umožní poskytnout alespoň tak atraktivní filmy jako v roce minulém.

Přeji příjemné prožití plesové sezóny a v kině se uvidíme opět v březnu.

Za KINO Olešnice: David Mareček, předseda Spolku přátel piva